Pro média

Vyberte:     

Obchody lákají na lednové výprodeje a Češi nepřestávají nakupovat

Tisková zpráva | 16. leden 2017

Měsíc leden představuje pro obchodníky jedno z nejziskovějších období roku. Lidé využívají slevy k nákupu elektroniky či vybavení na zimu a hned po finančně náročných svátcích utrácí další vysoké částky. Objemy transakcí navíc meziročně rapidně rostou. Více než kdy dřív využívají klienti ČSOB a Ery Poštovní spořitelny také možnosti reklamace a výměny zboží, počet vrácených transakcí vzrostl na začátku roku o desítky procent.

Celá zpráva >>
 

Skřítci pomohli Poštovní spořitelně výrazně zvýšit objem poskytnutých půjček

Tisková zpráva | 12. leden 2017

Sázka na komunikaci, která prostřednictvím skřítků akcentovala dostupnost, jednoduchost, přátelskost, důvěryhodnost a férovost poštovních půjček, vyšla. Komunikační kampaň Poštovní spořitelny, která odstartovala loni na jaře a běžela ve dvou vlnách, je lidmi vnímána pozitivně a zároveň přispěla k prodeji největšího objemu půjček v historii Poštovní spořitelny.

Celá zpráva >>
 

Aplikace SmartBanking ČSOB slaví pět let a téměř 600 tisíc stažení

Tisková zpráva | 09. leden 2017

Už pět let mohou klienti ČSOB a Ery Poštovní spořitelny využívat služby SmartBanking, díky které mají své finance kdykoliv po ruce. Aplikace, která od roku 2012 zaznamenala na šest set tisíc stažení, je dostupná nejenom na stolních počítačích, tabletech a smart telefonech, ale nově i na chytrých hodinkách Apple Watch a Android Wear.

Celá zpráva >>
 

Rok 2016 očima analytiků ČSOB a Poštovní spořitelny a výhled do roku 2017

Tisková zpráva | 13. prosinec 2016

Rok 2016 byl pro českou ekonomiku úspěšný. Zpomalení růstu, které můžeme aktuálně pozorovat, bylo na začátku roku všeobecně očekáváno a nesignalizuje vážné problémy do budoucna. Navíc ekonomický růst se ve stále větší míře promítá do životní úrovně obyvatel.

Celá zpráva >>
 

Provozní doba poboček ČSOB o Vánocích a transakce na konci roku

Tisková zpráva | 12. prosinec 2016

Pobočky ČSOB a Era finanční centra upravují v průběhu vánočních svátků svou otevírací dobu. Během svátků, na Silvestra i na Nový rok budou pobočky zcela uzavřeny.

Celá zpráva >>
 

Češi nejvíce nakupují ke konci roku

Tisková zpráva | 05. prosinec 2016

Klienti ČSOB a Ery Poštovní spořitelny využívají platební karty k výběrům z bankomatů nebo k placení u obchodníků nejvíce v posledním čtvrtletí každého roku a celkový počet i objem transakcí neustále narůstá. Nejvytíženějším obdobím roku je již tradičně konec adventu – především třetí adventní sobota a poslední víkend před Štědrým dnem. Téměř každá druhá transakce proběhne v prodejnách s potravinami.

Celá zpráva >>
 

Lidé si půjčují víc než loni, roste především zájem o online úvěry

Tisková zpráva | 07. listopad 2016

Pro spotřebitelský úvěr, ať už se jedná o půjčku na bydlení, konsolidaci nebo neúčelovou půjčku, si na pobočky ČSOB, Finanční centra či na pobočky České pošty od ledna do září letošního roku přišlo o třetinu více zájemců než za stejné období loni. Roste nejen počet, ale i průměrná výše půjček. Lidé si také čím dál více půjčují online.

Celá zpráva >>
 

Z Prahy do Rakovníka se svezete „na pípnutí“

Tisková zpráva | 03. říjen 2016

Od 10. října budou moci cestující na lince mezi Prahou a Rakovníkem zaplatit za jízdenku v autobusech společnosti ANEXIA bezkontaktní platební kartou. Jedná se o první aplikaci tohoto způsobu platby v rámci Středočeské integrované dopravy. Řešení spustila ANEXIA ve spolupráci se společnostmi ČSOB, Mikroelektronika a MasterCard.

Celá zpráva >>
 

První vkladový bankomat pro bankovky i mince v ČR na pobočce v ČSOB ve Zlíně

Tisková zpráva | 29. září 2016

ČSOB na konci září zprovoznila první bankomat, který umožňuje nejen vkládání bankovek, ale i mincí. Bankomat je umístěn na pobočce ve Zlíně na náměstí T. G. Masaryka. Služba bude zatím v pilotním provozu a pro klienty ČSOB zdarma. Podle dostupných informací půjde o první bankomat pro vkládání mincí v Česku.

Celá zpráva >>
 

Z bankomatů ČSOB nově vyberete i mobilem

Tisková zpráva | 08. září 2016

Od pondělí 12. září mohou lidé u bankomatů ČSOB a Ery Poštovní spořitelny vybrat bezkontaktně. Princip je stejný jako u bezkontaktních plateb u obchodníků – stačí mávnout kartou, přiložit platební nálepku nebo telefon s aplikací ČSOB NaNákupy, zadat PIN a vybrat požadovanou hotovost. Během září si veřejnost bude moci novinku vyzkoušet v pilotním provozu na 37 bankomatech. Do konce roku by jich mělo být 80.

Celá zpráva >>