Penzijní spoření

Doplňkové penzijní spoření

Kdy si vybrat penzijní spoření?

 • Když chcete finanční rezervu na stáří
 • Když chcete zajímavé zhodnocení svých úspor
 • Když chcete výhodné spoření pro své děti
 • Když chcete získat státní příspěvky a příspěvky zaměstnavatele
 • Když chcete ušetřit na daních

Co je na penzijním spoření nejlepší?

 1. Příspěvky od zaměstnavatele (pokud je poskytuje) a státní příspěvky ve výši až 2 760 Kč ročně
 2. Úspora na daních až 3 600 Kč
 3. Možnost kdykoliv si upravit zasílanou částku
 4. Žádné poplatky za uzavření smlouvy, vedení účtu, změny nebo výpis
 5. Po 2 letech možnost ukončení smlouvy a výběru úspor (bez státních příspěvků)

Základní informace

 • Peníze vložené do doplňkového penzijního spoření se zhodnocují ve fondech.
 • Investovat můžete do 4 různých fondů. Buď můžete své peníze vkládat pouze do jednoho fondu, nebo volit jejich kombinaci, kterou kdykoli v budoucnu můžete zdarma změnit.
 • Máte několik možností, jak si můžete vybrat naspořené peníze
  • Celou částku najednou - pokud je Vám 60 let a spořili jste minimálně 5 let
  • Postupně - zvolíte si dobu (min. 3 roky) nebo částku, kterou si chcete nechat pravidelně vyplácet; nevyplacené peníze se budou nadále zhodnocovat; podmínkou pro výplatu je věk 60 let a doba spoření minimálně 5 let
  • Předdůchod - můžete ho čerpat již 5 let před nárokem na starobní důchod, stát hradí zdravotní pojištění a vy čerpáte pravidelnou měsíční penzi z naspořených prostředků; k čerpání předdůchodu musíte mít na svém penzijním spoření minimální potřebnou částku, např. 455 000 Kč pro pětiletou výplatu
  • Předčasně - pokud peníze nezbytně potřebujete, můžete spoření už po 24 měsíčních příspěvcích ukončit a peníze si vybrat, ale přijdete o státní příspěvky; pokud jste využívali i daňové odpočty, bude třeba je zpětně zdanit
 • V případě, že se stanete plně invalidním, můžete si peníze nechat vyplatit v podobě pravidelné renty. Podmínkou je přiznání invalidního důchodu 3. stupně a délka spoření minimálně 3 roky.
 • Můžete také požádat penzijní společnost o úhradu jednorázového pojistného pro doživotní penzi nebo pro penzi na přesně stanovenou dobu a výši důchodu a peníze postupně čerpat přes životní pojišťovnu.

Detailní informace najdete na www.csob-penze.cz

Upozornění na rizika

Hodnota vložených prostředků v účastnických fondech může kolísat a Penzijní společnost nemůže zaručit návratnost vložených prostředků (netýká se Garantovaného účastnického fondu). Výnosy dosažené v minulosti nejsou zárukou výnosů v budoucnosti.

Informace zde obsažené nejsou nabídkou (návrhem na uzavření smlouvy) ani veřejným příslibem ČSOB Penzijní společnosti. K získání a využití uvedených produktů a služeb je třeba uzavřít s ČSOB Penzijní společností smlouvu a splnit podmínky uvedené ve smlouvě.

Upozorňujeme, že zdanění výnosů a příspěvků zaměstnavatele se řídí platnými daňovými předpisy. Doba čerpání předdůchodu (resp. kdy člověk nemá žádnou mzdu) se považuje za tzv. vyloučenou dobu pro účely důchodového pojištění. Doba předdůchodu se nezahrnuje do doby rozhodné pro výpočet průměrného příjmu rozhodného pro osobní vyměřovací základ, ze kterého se státní důchod počítá.


I za tento produkt získáte body do věrnostního programu Svět odměn. Zjistěte jak.

Nabízíme vám víc

 • Chcete šetřit svůj čas a zároveň se pojistit proti nepředvídatelným událostem? Využijte sjednání Pojištění on-line. Chcete mít přehled o svých financích i pojišťovacích smlouvách? Otevřete si Poštovní účet.
Pojištění online
Poštovní účet

Kde můžete sjednat penzijní spoření?

Kontaktní formulář
Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme!
Kontaktní formulář
Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme!
Era finanční centra
Specializovaná Era finanční centra jsou vám k dispozici v každém velkém městě po celé České republice.

Infolinka
Máte otázky? Potřebujete pomoci?
Volejte zdarma
800 210 210