Kontokorent

Kdy si vybrat Kontokorent

 • Když se prostředky na vašem Osobním účtu občas blíží nule
 • Když někdy potřebujete peníze navíc, ale nevíte přesně kdy
 • Když chcete jednoduché řešení pro případ krátkodobého nedostatku financí

Co je na Kontokorentu nejlepší

 1. Máte kdykoliv dostupnou finanční rezervu
 2. Limit až do výše 250 000 Kč
 3. Bez jakéhokoliv zajištění a zbytečných formalit
 4. Úroky platíte jen z toho, co opravdu vyčerpáte
 5. Při založení běžného účtu můžete získat Kontokorent s limitem až 20 000 Kč bez zbytečných formalit

Základní informace

 • Kontokorent je úvěrový limit k vašemu Osobnímu účtu, který je poskytován na dobu neurčitou
 • Výše limitu se pohybuje od 2 000 do 250 000 Kč a je odvozena od průměru pravidelných vkladů na vašem účtu a/nebo od výše vašich příjmů
 • Úroky platíte pouze z té části limitu, kterou skutečně vyčerpáte
 • Na účet, ke kterému si přečerpání necháte zřídit, je nutné mít měsíční příjem ve výši 50 % nastaveného limitu přečerpání – např. při limitu 30 000 Kč je třeba, aby vám na účet přišlo alespoň 15 000 Kč měsíčně.

Splatnost Kontokorentu

 • splácení kontokorentu se uskutečňuje tím, jak nakládáte s peněžními prostředky na účtu, tj. při převodu peněžních prostředků na účet je nejprve splácen vyčerpaný úvěr
 • úrok platíte jen z toho, co opravdu vyčerpáte, a tento úrok je splatný na konci každého kalendářního měsíce
 • Vaší povinností je zajistit na svém účtu, k němuž je povolené přečerpání poskytnuto a ze kterého je rovněž prováděno splácení, k poslednímu pracovnímu dni kalendářního měsíce dostatek disponibilních peněžních prostředků k automatické úhradě měsíčních splátek úroků včetně naběhlých úroků z prodlení a smluvní pokuty
 • na blížící se splatnost Vás upozorníme
 • kdykoliv můžete splatit zcela nebo částečně vyčerpanou částku, přičemž je třeba splatit celou vyčerpanou částku vždy alespoň 1x během 6 měsíců

Za opomenuté platby Vám bude účtována sazba úroků z prodlení a máme právo od Vás vyžadovat smluvní pokutu z částky, v níž jste v prodlení. Jsme také oprávněni Vám kdykoli zaslat upomínku nebo výzvu zpoplatněné dle sazebníku.

Dále máme právo omezit, zastavit, nebo neumožnit čerpání peněžních prostředků nebo prohlásit všechny pohledávky z poskytnutého úvěru za splatné, a to zejména z důvodů, kdy Vaše prohlášení učiněná ve Smlouvě a/nebo údaje uvedené v žádosti se ukáží jako nepravdivé, neúplné nebo nepřesné, či jste v prodlení se splácením.

Další informace

Půjčku Vám poskytneme, pokud jste fyzická svéprávná osoba a využijete ji k soukromým (nepodnikatelským) účelům.

Každá žádost o půjčku prochází schvalovacím procesem, při kterém vyhodnotíme Vaši schopnost ji splácet. K posouzení úvěruschopnosti od Vás můžeme vyžadovat údaje týkající se příjmů, výdajů, způsobu bydlení, vzdělání, zaměstnání a rodinné situace.

I za tento produkt získáte body do věrnostního programu Svět odměn. Zjistěte jak.

Vzorový příklad

Vzorový příklad:

Vzorový příklad Kontokorentu ve výši 10 000 Kč se splatností 3 měsíce: RPSN 19,4 %, pohyblivá úroková sazba 17,9 % p. a., měsíční splátka úroků 149,33 Kč celkem k úhradě 10 448 Kč. Platí pro kontokorent sjednaný k Poštovnímu účtu s měsíčním obratem nad 10 000 Kč. Nejedná se o návrh na uzavření smlouvy.

Klient může od smlouvy, ve které se sjednává kontokorent, odstoupit bez uvedení důvodu ve lhůtě 14 dnů ode dne uzavření této smlouvy. V případě odstoupení je klient povinen ČSOB bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne odeslání odstoupení, zaplatit jistinu a úrok ve výši, na kterou by ČSOB vznikl nárok, pokud by k odstoupení od smlouvy nedošlo, a to za období ode dne, kdy byl spotřebitelský úvěr čerpán, do dne, kdy je jistina splacena.

Pohyblivá sazba se může v závislosti na změně Oznámení o úrokových podmínkách vkladů a úvěrů změnit.

Vzorový příklad

Nabízíme vám víc

 • Pokud řešíte spíše dlouhodobý nedostatek peněz anebo si chcete koupit něco většího, pořiďte si Poštovní půjčku. Raději platíte kartou a chcete využít bezúročné období? Pak si pořiďte Kreditku.

Kde si můžete sjednat Kontokorent?

Kontaktní formulář

Nechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme!

SJEDNAT SCHŮZKU

Era finanční centra

Specializovaná Era finanční centra jsou pro vás připravena v každém velkém městě po celé České republice. Najděte si to svoje!

Najděte si své Era finanční centrum

Pobočky České pošty

I pobočky České pošty vám zřídí produkt Kontokorent. Chcete vědět, které to jsou?

Najděte si svou poštu

Infolinka

Máte otázky? Potřebujete pomoci?

Volejte zdarma

800 210 210

Pro volání ze zahraničí:
Tel.: +420 495 800 124