Dopřejte si aktivní důchod

Mít tak v penzi na účtu třeba 2 miliony a neřešit, jak velký důchod budu od státu dostávat! Spolehnout se sám na sebe, to je ta největší jistota, kterou v životě máte. Navíc peníze, které investujete, máte kdykoli po ruce.

Myslet na budoucnost se prostě vyplatí a kdy jindy ji můžete ovlivnit, než dnes.

Proč pravidelné investice

  • I s tisícovkou měsíčně si můžete za 40 let vytvořit milionovou rezervu*
  • Splňte si v důchodu své cestovatelské sny
  • Kupte si chatu a relaxujte zde společně s vnoučaty
  • Tím, že pravidelně investujete, ukazujete vašim dětem a vnoučatům správný postoj k financím
  • Peníze dostupné do 4 dnů bez výstupních poplatků

Příběh Honzy (31 let)

Rád přemýšlím o své budoucnosti. Vím, že některé věci můžu do budoucna ovlivnit, zejména fakt, že se nechci v důchodu zbytečně omezovat. Nechci v tomto případě spoléhat jen na stát a na penzi, kterou budu za asi 36 let dostávat. Samozřejmě vím, že existuje doplňkové penzijní spoření (a využívám ho), nicméně mám raději peníze, které můžu v případě potřeby kdykoli a na cokoli využít, a proto jsem se rozhodl, že využiji pravidelné investování. Třeba bych si tím nemusel jen zajistit důchod, ale mohl bych si koupit i chatu u Berounky a užívat si pohodovou penzi tam. V roce 2013 jsem se rozhodl, že začnu pravidelně investovat 1 500 Kč do fondu ČSOB Dynamický.*

Příběh Honzy v číslech

Příběh Viktora - Kalkulačka

* Jedná se pouze o ilustrativní příklad při pravidelné měsíční investici 1 500 Kč po dobu 38 let při předpokládaném ročním zhodnocení 5 % (se započtením vstupního poplatku 1,5 %). Předpokládané zhodnocení není nijak zaručeno. I s tisícovkou si můžete za 40 let vytvořit milionovou rezervu.

Upozornění

Hodnota investice a příjem z ní mohou v průběhu investičního období kolísat. Návratnost investované částky není zaručena. Historická výkonnost fondu nezaručuje jeho výkonnost v budoucnu.

Informace obsažené na těchto internetových stránkách mají pouze informační charakter a nejedná se o nabídku ani veřejnou nabídku, jejich obsah nelze vykládat jako poskytování investičního poradenství nebo jiné investiční služby a nelze je považovat za ujištění nebo záruku ohledně výnosů jakéhokoliv investičního nástroje, nebo za doporučení k nákupu, držení nebo prodeji konkrétního investičního nástroje. Podrobné informace o jednotlivých fondech, rizicích a poplatcích naleznete v dokumentu Klíčové informace pro investory (v češtině), v dokumentu Jak se stanovuje produktové skóre (v češtině) a/nebo ve statutu/prospektu fondu (v češtině, ve slovenštině nebo v angličtině) dostupných na www.erasvet.cz, popř. si uvedené materiály můžete vyžádat v listinné podobě od svého bankéře.

vytisknout