Vytvořte si rezervu na cokoliv

Každý se jistě v životě setkal se situací, kdy si musel půjčit, jelikož neměl peníze v momentě, kdy je zrovna nutně potřeboval. Napjatý finanční rozpočet pak samozřejmě ovlivňuje i vztahy v rodině a to přeci za to nestojí. Zkuste si pravidelnou investicí vytvořit rezervu a nemusíte se pak bát, co na vás život přichystá.

Proč pravidelné investice

  • Nákup nového vozidla, místo stále častějších oprav
  • Renovace zahrady
  • Rekonstrukce bytu nebo domu
  • Modernizace vybavení domácnosti
  • Peníze dostupné do 4 dnů bez výstupních poplatků

Příběh Viktora (37 let)

Jelikož vozím každé ráno děti do školy a školky autem, tak potřebuji, aby auto bylo v naprostém pořádku. Při poslední návštěvě servisu v dubnu se však objevila vážnější závada a kromě výměny oleje jsem musel řešit i opravu za 17 000 Kč. Týden na to se přidala oprava myčky na nádobí (3 500 Kč) a aby toho nebylo málo, tak se nám uprostřed mistrovství světa v hokeji porouchala televize. Oprava vyšla na 7 000 Kč. No prostě, když se daří… Naštěstí již od roku 2010 do fondu ČSOB Vyvážený pravidelně investuji 1000 Kč, a proto jsem měl odkud brát na opravy. Tuto rezervu si chci postupně navyšovat. Očekávám, že při průměrném 2% ročním zhodnocení mohu mít za 30 let skoro 630 000 Kč. 360 000 vložím sám a o zbytek se postará zhodnocení.*

Příběh Viktora v číslech

Příběh Viktora - Kalkulačka

* Jedná se pouze o ilustrativní příklad při pravidelné měsíční investici 1000 Kč po dobu 30 let při předpokládaném ročním zhodnocení 3,5 % (se započtením vstupního poplatku 1,5 %). Předpokládané zhodnocení není nijak zaručeno.

Upozornění

Hodnota investice a příjem z ní mohou v průběhu investičního období kolísat. Návratnost investované částky není zaručena. Historická výkonnost fondu nezaručuje jeho výkonnost v budoucnu.

Informace obsažené na těchto internetových stránkách mají pouze informační charakter a nejedná se o nabídku ani veřejnou nabídku, jejich obsah nelze vykládat jako poskytování investičního poradenství nebo jiné investiční služby a nelze je považovat za ujištění nebo záruku ohledně výnosů jakéhokoliv investičního nástroje, nebo za doporučení k nákupu, držení nebo prodeji konkrétního investičního nástroje. Podrobné informace o jednotlivých fondech, rizicích a poplatcích naleznete v dokumentu Klíčové informace pro investory (v češtině), v dokumentu Jak se stanovuje produktové skóre (v češtině) a/nebo ve statutu/prospektu fondu (v češtině, ve slovenštině nebo v angličtině) dostupných na www.erasvet.cz, popř. si uvedené materiály můžete vyžádat v listinné podobě od svého bankéře.

vytisknout