Splňte si své sny

V životě by si každý měl jít za svými sny a pravidelné investice vám s tím mohou skutečně pomoci, alespoň finančně. Chcete si dopřát jednou za čas skutečný zážitek nebo si dopřát luxusu, který je za hranicí vašich standardních možností? Pravidelné investice vás k tomu mohou přiblížit. Stačí se jen zasnít a začít pravidelně investovat.

Proč pravidelné investice

  • Dopřejte si jednou za čas luxusní dovolenou
  • Kupte si motorku nebo auto, o kterém jste dlouho snili
  • Karavan nebo motorový člun
  • Prostě cokoli co vás potěší
  • Peníze dostupné do 4 dnů bez výstupních poplatků

Příběh Moniky (28 let)

Na spořicím účtu jsem si již v minulosti vytvořila rezervu na mimořádné výdaje. Mou zálibou je však cestování. Procestovala jsem už téměř celý svět, ale cestovatelská vášeň mě stále neopustila. Ve třiceti bych chtěla absolvovat jazykový kurz na Miami. Už 5 let pravidelně investuji 2 500 Kč do fondu ČSOB Bohatství. Ve třiceti bych chtěla mít připraveno bezmála 250 000 Kč. 210 000 Kč si vložím postupně sama a o zbytek se postará zhodnocení, což může pokrýt náklady jak na letenku, tak nákupy.*

Příběh Moniky v číslech

Příběh Moniky - Kalkulačka

* Jedná se pouze o ilustrativní příklad při pravidelné měsíční investici 2 500 Kč po dobu 7 let při předpokládaném ročním zhodnocení 5 % (se započtením vstupního poplatku 1,5 %). Předpokládané zhodnocení není nijak zaručeno.

Upozornění

Hodnota investice a příjem z ní mohou v průběhu investičního období kolísat. Návratnost investované částky není zaručena. Historická výkonnost fondu nezaručuje jeho výkonnost v budoucnu.

Informace obsažené na těchto internetových stránkách mají pouze informační charakter a nejedná se o nabídku ani veřejnou nabídku, jejich obsah nelze vykládat jako poskytování investičního poradenství nebo jiné investiční služby a nelze je považovat za ujištění nebo záruku ohledně výnosů jakéhokoliv investičního nástroje, nebo za doporučení k nákupu, držení nebo prodeji konkrétního investičního nástroje. Podrobné informace o jednotlivých fondech, rizicích a poplatcích naleznete v dokumentu Klíčové informace pro investory (v češtině), v dokumentu Jak se stanovuje produktové skóre (v češtině) a/nebo ve statutu/prospektu fondu (v češtině, ve slovenštině nebo v angličtině) dostupných na www.erasvet.cz, popř. si uvedené materiály můžete vyžádat v listinné podobě od svého bankéře.

vytisknout