Základní účet

Změnu banky zařídíme za vás

Stačí se u nás zastavit s číslem svého stávajícího účtu, občanským průkazem a my se o všechno postaráme - ve spolupráci s vaší stávající bankou převedeme peníze k nám, nastavíme trvalé platby i svolení k inkasu a původní účet zrušíme. Jakmile bude vše hotovo, pošleme vám SMS.

Na co před převodem nezapomenout?

  • Na původním účtu si raději nechte dostatek financí pro dobíhající trvalé platby, inkasa a SIPO.
  • Platební kartu ke svému starému účtu si nechte do okamžiku, než od nás dostanete kartu novou.
  • V případě navázaných úvěrových produktů na starý účet (např. kreditní karta, povolené přečerpání, úvěr, hypotéka) je nezbytné si buď v původní bance dohodnout splácení z nového účtu u nás, nebo možnost plného doplacení z původního účtu. Pokud si i vaše půjčky refinancujete k nám, můžete ušetřit i více než 30 000 korun a předčasné splacení původních půjček zařídíme za vás.

Komu nezapomenout změnu nahlásit?

Změnu účtu určitě doporučujeme říci:

  • vašemu zaměstnavateli, aby vám posílal výplatu na správný účet
  • školní jídelně, družině a dalším institucím, kterým pravidelně posíláte peníze
  • vašemu telefonnímu operátorovi a poskytovateli internetu nebo energií.

A aby vše bylo ještě jednodušší, připravili jsme pro vás formulář pro oznámení nového čísla účtu. Stačí jen vyplnit předvyplněná pole a můžete odeslat. Naleznete jej v Dokumentech ke stažení.

O standardu mobility

Ptáte se, jak to že umíme převést účet z původní banky za vás? Umožňuje nám to zákon č. 284/2009 Sb., o platebním styku, ve znění pozdějších předpisů. Členské banky sdružené v České bankovní asociaci se navíc zavázaly dodržovat tzv. „Standard ČBA č. 22 Mobilita klientů – postup při změně platebního účtu". Poskytovatelé bankovních služeb si tak převod účtů mohou vyřídit mezi sebou a vy nemusíte řešit nic.

Více naleznete přímo v kodexu mobility klientů.

Více informací

Kde si můžete sjednat Základní účet?

Era finanční centra

Specializovaná Era finanční centra jsou pro vás připravena v každém velkém městě po celé České republice. Najděte si to svoje!

Najděte si své Era finanční centrum

Pobočky České pošty

Máte to daleko do našeho finančního centra? V každém kraji jsou vám k dispozici stovky pošt, kde vám rádi poradí a pomohou s výběrem produktu přesně pro vás.

Najděte si svou poštu

Infolinka

Máte otázky? Potřebujete pomoci?

Volejte zdarma

800 210 210

Pro volání ze zahraničí:
Tel.: +420 495 800 124