Představení Ery

Kdo jsme?

O Eře

Era je obchodní značka Československé obchodní banky, a. s. Naše služby v současné době využívá téměř dva miliony klientů. K dispozici jim je nejširší síť obchodních míst v České republice – Era finanční centra a přepážky Poštovní spořitelny na každé poště.

Zaměřujeme se na jednoduše dostupné elektronické služby, ke kterým se naši klienti dostanou prakticky přes jakýkoli telefon, smartphone, tablet nebo počítač. Spojujeme výhody online světa i světa kolem nás, stejně tak se neomezujeme jen na finanční služby.

Era chce přinášet více pohody do života, pomáhat vyřídit každodenní starosti i velké plány tak, aby její klienti měli více času pro sebe i své blízké.


Skupina ČSOB

Skupina ČSOB je předním poskytovatelem finančních služeb v České republice. Je součástí mezinárodní bankopojišťovací skupiny KBC, která působí především na svých domácích trzích – v Belgii a zemích střední a východní Evropy (v České republice, na Slovensku, v Bulharsku a Maďarsku) –, ale i v dalších zemích a regionech celého světa.

Skupina ČSOB nabízí širokou škálu bankovních produktů a služeb. Do produktového portfolia ČSOB a jejích dceřiných společností patří financování potřeb spojených s bydlením (hypotéky a půjčky ze stavebního spoření), pojistné produkty, penzijní fondy, produkty kolektivního financování a správa aktiv i specializované služby (leasing a factoring). Skupina ČSOB působí na českém trhu zejména pod obchodními značkami ČSOB, Era, Poštovní spořitelna, Hypoteční banka a Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS). Své služby poskytuje všem typům zákazníků, a to jak fyzickým osobám, tak malým a středním podnikům, korporátní a institucionální klientele.

Skupina ČSOB staví na pevném a dlouhodobém partnerství s každým klientem, ať už v oblasti osobních a rodinných financí, ve financování malých a středních firem, nebo v korporátním financování. Pečlivě naslouchá potřebám svých klientů a nabízí jim nikoliv produkty, ale nejvhodnější řešení.

Odkaz na webovou stránkuVíce o skupině ČSOB


Kde nás najdete?

Najdete nás prakticky všude po celé České republice. Jsme připraveni poskytnout kvalitní služby pro nové i stávající klienty na pobočkách (Era finančních centrech), kterých je už 70 po celé republice. Své účty můžete efektivně obsluhovat také na přepážkách Poštovní spořitelny na každé pobočce České pošty a přes síť tisíce bankomatů označených logem ČSOB, Era, Poštovní spořitelna i přes bankomaty Oberbank a Sberbank označené naším logem. Své finanční potřeby můžete vyřídit také o víkendu - 524 pošt je totiž otevřeno také v sobotu a 21 pošt i v neděli.

Pokud preferujete ovládání svých financí spíše na dálku, aniž byste museli navštívit pobočku, máme i pro vás řadu možností. Využijte vzdáleného bankovnictví a ovládejte svůj účet přes internet, telefonní linku nebo mobilní telefon.

 

 

 


Co nabízíme?

Chceme vám zjednodušit život. Proto nabízíme i různé nefinanční služby (např. služby CzechPoint v Era finančních centech). Značka Era je pro vás zárukou jednoduchosti, otevřenosti a vstřícnosti.

Věříme, že Era dokáže správně reagovat na vaše přání a naplnit vaše očekávání a že zároveň uchovává to nejlepší z dlouhé tradice Poštovní spořitelny. Jako Poštovní spořitelnu nadále označujeme přepážky v pobočkách České pošty – jejich služeb totiž mohou nyní využít nejen klienti Ery, ale i ČSOB.

Nabízíme vám nejen produkty a služby, ale také otevřený a rovnocenný vztah. Aby v praxi toto skutečně platilo, máte k dispozici člověka na vaší straně - ombudsmana klientů. Jeho úkolem je hájit vaše zájmy a zajistit dodržování pravidel, ke kterým jsme se přihlásili – mj. Kodexu chování mezi bankami a klienty České bankovní asociace.

A jaká je naše produktová nabídka?

Máme pro vás několik řad produktů a služeb, které by vám měly pomoci při řešení všech finančních otázek. Jsme přesvědčeni, že si u nás vyberete ten správný účet, spoření, půjčku nebo pojištění, ať už jako fyzická osoba, nebo jako podnikatel.

Dlouhodobě také spolupracujeme s municipální sférou (obce, města, kraje) bytovými družstvy a neziskovým sektorem (nadace). Dokážeme jim tak nabídnout produkty a služby na míru.


Znáte naše inovace?

Podařilo se nám stát průkopníkem některých nových bankovních služeb, například:

  • CashBack - služba, která umožňuje vybrat hotovost přímo u pokladen v různých prodejnách pomocí platební karty, a to bez jakýchkoli poplatků (uvedeno na trh v roce 2006)
  • Smartbanking – přehledná aplikace pro chytré telefony a tablety (Apple iPhone / iPad, Google Android, Windows Phone) i pro počítače se systémem Windows 8

A co podporujeme mimo banku?

Era podporuje řadu kreativních projektů ve svém vlastním prostoru „Era svět" na Jungmannově náměstí v Praze. Era svět je místo, ve kterém se setkávají tvůrčí lidé z různých oblastí a diskutují o všem, co se právě děje. Konají se tu přednášky, výstavy, workshopy nebo třeba diskusní snídaně. Je otevřený všem, kteří hledají inspiraci nebo se chtějí podělit o své zkušenosti. Era svět je zároveň propojen s coworkingovými centry v Hradci Králové a v Českých Budějovicích, které zájemcům poskytují sdílené pracovní prostory pro začínající podnikatele, živnostníky a studenty. Více informací naleznete na Odkaz na webovou stránkuprostor.erasvet.cz.

Kromě toho je Era partnerem zajímavého projektu Česká inovace, který podporuje jednotlivce i firmy v jejich kreativitě a inovativních nápadech. Podrobnosti naleznete na Odkaz na webovou stránkuwww.ceskainovace.cz.


Boříme bariéry…

Rádi bychom umožnili přístup na naše pobočky všem, proto má nyní už bezmála 1000 pošt a poboček (finančních center) bezbariérový vstup. Dalších více než 1200 pošt je vybaveno signálním zařízením pro přivolání obsluhy. Osoby se sluchovým postižením mohou využít při jednání přepisovou službu eScribe a osoby se zhoršeným zrakem zvukovou navigaci. Tradicí se stala speciální nabídka pro handicapované klienty, pro které je účet vždy zvýhodněn.


Základní údaje

Obchodní firma Československá obchodní banka, a.s.
Sídlo Radlická 333/150, 150 57 Praha 5
Právní forma akciová společnost
Registrace zapsaná v obchodním rejstříku, vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B XXXVI, vložka 46, a dále zapsána v jednotném registru regulovaných subjektů vedeném Českou národní bankou (uvedena v seznamu regulovaných a registrovaných subjektů finančního trhu na www.cnb.cz).
Předmět podnikání banka
Orgán dohledu Česká národní banka (ČNB), Na Příkopě 28, 115 03 Praha 1
Identifikační číslo 00001350
DIČ CZ00001350 (od 1. 1. 2009: CZ699000761)
Kód banky 0300
SWIFT kód banky CEKOCZPP
Internetová adresa www.erasvet.cz
Telefonické spojení 800 210 210
Datová schránka 8qvdk3s
Informace uveřejňované bankou podle vyhlášky ČNB: Odkaz na webovou stránkuInformace o ČSOB

Chcete vědět více? Obraťte se na nás!

Era finanční centra

Specializovaná Era finanční centra jsou pro vás připravena v každém velkém městě po celé České republice. Najděte si to svoje!


Najděte si své Era finanční centrum

Pobočky České pošty

Máte to daleko do našeho finančního centra? V každém kraji jsou vám k dispozici stovky pošt, kde vám rádi poradí a pomohou s výběrem produktu přesně pro vás.

Najděte si svou poštu

Infolinka

Máte otázky? Potřebujete pomoci?

Infolinka

800 210 210
Svět odměn